medycyna estetyczna

zapraszamy na naszą nową stronę

Botoks jest toksyną wytwarzaną przez bakterie. Niewielka ilość preparatu jest wstrzykiwana w określone miejsca mięśni twarzy, gdzie następuje blokowanie połączeń nerwowo - mięśniowych (relaksacja mięśnia) przez co uzyskujemy rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry. Mięsień nie kurczy się, nie powstają zmarszczki. Botoks polecany jest osobom ze zmarszczkami mimicznymi zwłaszcza górnej części twarzy: zmiany poziome czoła, między brwiami (tzw. lwia zmarszczka) i oczu (kurze łapki). Zabieg nie nadaje sztucznego wyglądu, powoduje że twarz wygląda młodziej, jest zrelaksowana. Zmarszczki na czole oraz dwie pionowe linie pomiędzy brwiami nadają twarzy gniewny i zmęczony wygląd. Aby złagodzić linie mimiczne i przywrócić skórze świeżość oraz naturalność warto skorzystać z zabiegu z użyciem Botoksu.
Botoks jest stosowany w medycynie estetycznej od 10 lat, w neurologii i okulistyce od ponad 20. Efektem działania botoxu jest spowolnienie pogłębiania się istniejących zmarszczek i zapobieganie powstawaniu nowych. Po zabiegu mogą wystąpić działania niepożądane, ale są one najczęściej łagodne i mają odwracalny charakter. Wybierając do zabiegu doświadczonego i wykształconego w tym kierunku lekarza minimalizujemy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Botulina zaczyna działać po 3-5 dniach od wstrzyknięcia a pełen efekt leczenia jest widoczny po 10-14 dniach.
Efekt wygładzenia i napięcia skóry utrzymuje się około pół roku. Przez ten czas odzwyczajamy się od nadmiernych ruchów marszczących, skóra odpoczywa i nawet gdy lek przestanie już działać, twarz wygląda młodziej.Jeśli jesteście Państwo zainteresowani lub macie wątpliwości i pytania prosimy o kontakt z naszym lekarzem: tel. 607 70 31 31

Dagis Medycyna Estetyczna
dr Kaliszewska<